Okolo Pernštejna
Dřevěný krytý most přes Nedvědičku, státem chráněná - kulturní památka, byl postaven v šedesátých letech 19. století. Nedaleko stával mlýn  a sedláci pod mostem schovávali povozy s obilím při dešti.
V údolí kopíruje železnice do Žďáru nad Sázavou údolí s Nedvědičkou. Železnice - byla postavena  v letech 1903 až 1905. Opravdu nemám překlep! Naši předkové postavili jednokolejku z Tišnova do Žďáru ZA 2 ROKY!!!!!
Kamenný most se zachoval ve své původní podobě jako unikátní památka na - kočárovou cestu, která směřovala od hradu Pernštejna k Sejřku a navazovala na starou významnou cestu mezi Brnem a Novým Městem na Moravě přes Rožínku. I původni cesta z Pernštejna do Doubravníka a dál k Tišnovu a na Veveří vedla tudy, protože se vyhýbala udolí řeky Svratky, kde často docházelo k záplavám.
Tato cesta měla i důvod vojenský, protože jezdci nemuseli vyjiždět do otevřené krajiny. (Brožura Nedvědice rok vydání 2016)
Zpět v Nedvědici. V popředí Vila Vendolského (scházeli se zde milovníci turistiky do okolí údolí Svratky z okruhu Petra Bezruče), současnými majiteli krásně a citlivě opravená. Cestou k hradu byla začátkem minulého století vybudovaná rezidenční - vilová čtvrt. Mezi jinými zde postavil vilu pro svou matku i architekt Loos.
- zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

Okolo Pernštejna

Popis

V pátek druhý den v srpnu, jsme jely s Dagi, Ajvi a malým Brexem probádat okolní lesy hradu Pernštejna. Začaly jsme u dřevěného mostu v obci Pernštejn, na silnici podél Nedvědičky a stoupaly strání ke Kamennému mostu a dál na další zajímavé pohledy na hrad. Jenomže pak nás zastavily rozbombardované cesty od lesáků, kteří odtěžují napadené smrky. Tak jsme se vrátily do Nedvědice. Autem jsme vyjely do obce Smrček, kde je velká stáj s koňmi a odtud jsme si vyšláply na Mariinu vyhlídku, kde už jsem byla sice mnohokrát, ale pohled na hrad shora mne učaroval. Jenomže letos je to smutný pohled, suché smrky a už odtěžené celé lokality.

Období

Statistiky

  • 17 fotek
  • 1 zobrazení
  • 3 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Uzamčené album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album

Komentáře fotek a videí

Reklama

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Okolo Pernštejna
Komentáře Přidat